מלאי ורכש ולוגסטיקה – מקצוע מבוקש

קורס קניינות  ורכש
(קורס זה שונה לקורס לוגיסטיקה וניהול שרשרשת אספקה לפרטים לחצו)

החנויות שהיו בעבר לא מזכירים בכלל את מה שאנחנו מכירים היום. היו אלו חנויות קטנות וביתיות שלא הכילו כמויות ענק, וחנווני אחד ניהל את כל העסק ביד רמה. החנויות של היום דורשות מגוון אנשי מקצוע אשר כולם יחד עוסקים בניהול הנכון של הסימפוניה.
בתי העסק של היום ובמיוחד הרשתות הגדולות מעסיקות מגוון בעלי מקצוע אותם לא הכרנו כלל בעבר. כיום לא יכול מנהל העסק לשלוט בעצמו על כל מה שהעסק דורש, כמו ניהול משא ומתן עם ספקים, ניהול המחסן באופן הנכון וכו' . קניינות ורכש זהו מקצוע מורכב אותו יש ללמוד היטב על מנת לדעת לנהל את העסק על הצד הטוב ביותר.

מה לומדים בקורס רכש וקניינות?

קניינות ורכש הינן התמחויות מקצועיות הכלולות שתיהן במקצוע הלוגיסטיקה והן תחת אותה סמכות בדרך כלל.  

 מה הם תפקידיו של איש הרכש?

איש הרכש מטפל ומתעסק עם הספקים ומנהל את המשא ומתן איתם. הוא יהיה אחראי על הוצאת המכרזים ועל הבקשות להצעות מחיר אצל הספקים השונים. עליו לבחון את הצעות המחיר השונות ולבחור בסופו של דבר בספקים הנכונים. תפקידו של איש הרכש עדיין לא מסתיים בשלב הזה. לאחר שהוא מאתר את הספקים המתאימים, עליו לסכם איתם את כל הפרטים הרלוונטיים, כמו הסכמים על כמויות, איכויות, לוחות זמנים, מועדי הוצאת ההזמנות וכמובן מועדי התשלום. הוא ישמור גם על הקשר הרציף עם הספקים תוך שהוא מנהל מעקב מדוקדק אחר קצב הביצוע של הרכישות בשטח.

מה תפקידיו של הקניין?

הקניין הוא איש המעשים. הוא זה שאחראי על הרכישה בפועל ועליו לדאוג לביצוען של ההזמנות ולהעברת התשלומים.
בקורס קניינות ורכש במכללת לפיד, ילמדו התלמידים את כל הכללים לניהול נכון ולתכנון מושכל של כל תהליך הרכישה. לומדים כיצד לבחון ספקים ואיך להתייחס להצעות המחיר ולהשוות ביניהם. לומדים איך לנהל מלאי וכיצד לטפל באספקה. לומדים כיצד לשלוט ולנהל את המחסן הממוחשב תוך שימוש נכון בכלים שהטכנולוגיה מעמידה לרשותנו.  כמו כן מושם דגש מיוחד על ניהול נכון של משא ומתן.

הקורס במכללת לפיד מוכר על ידי משרד הכלכלה ובוגרי הקורס זוכים להשמה על ידי "לפיד פלוס השמה וגיוס"​
ק
ורס קניינות ורכש מתקיים במכללת לפיד חיפה ואשדוד.

צור קשר למידע נוסף

עוד רגע .... לאן זה?

מגיע לך הטבה מיוחדת. אל תפספס/י !!

מכללת לפיד
לקבלת הטבה ללימודים במכללת לפיד – מלאו את הפרטים 
Call Now Button